Projekt został zamknięty
zapraszamy na stronę otwartego dialogu do szczegółowych raportów (pomoc humanitarna)
Celem platformy maidan24.pl, prowadzonej przez Fundację Otwarty Dialog, jest przekazywanie na bieżąco informacji od wolonatriuszy i obserwatorów Fundacji przebywających na Ukranie.
RSS NEWS

Represje:

  • 0
    zabici
  • 0
    aresztowani
  • 0
    osoby zaginione
»
Pełna lista

Kontakt

Fundacja Otwarty Dialog

Fundacja prowadzi aktywne działania we współpracy z parlamentarzystami zaangażowanymi w sprawy zagraniczne, prawa człowieka i relacje z krajami WNP w celu wsparcia procesów demokratyzacji i liberalizacji na obszarze postsowieckim. Fundacja została założona m.in. w oparciu o doświadczenia i kontakty wyniesione z okresu Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie w 2004 r. Teraz wspieramy EuroMajdan.

Fundacja aktywnie prowadzi działania pomocowe przeznaczone dla rodzin i ofiar Majdanu. Jednocześnie monitoruje sytuację społeczną i gospodarczą na Ukrainie. 

Celem platformy Maidan24 jest przekazywanie na bieżąco informacji o misjach organizowanych przez Fundację i działaniach organizowanych w Kijowie i innych miastach Ukrainy.  

Maidan24 powstał na przełomie stycznia i lutego jako platforma monitorująca naruszenia praw człowieka: sytuację aresztowanych i zatrzymanych oraz zaginionych w związku z protestami w Kijowie oraz innych miastach Ukrainy. W tym czasie powstał także oddział Fundacji Otwarty Dialog w Kijowie oraz centrum pomocy "Ukraiński Świat" w Warszawie dla obywateli Ukrainy znajdujących się w Polsce. 

Prowadzona jest też zbiórka środków na działania pomocowe Fundacji – misje długoterminowe, zakup protez i leków dla ofiar Majdanu,  czy pomoc dla uchodźców z Krymu. Działania pomocowe w Polsce obejmują także pomoc w akomodacji, znalezieniu zatrudnienia, czy lokum.

Prosimy o wpłatę środków. Przelew należy opatrzeć tytułem wskazując preferowany cel zbiórki. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

79 2490 0005 0000 4600 7912 6269
Alior Bank SA
Kod BIC/SWIFT ALBPPLPW
Przy wp
łatach z kont polskich banków wystarczy sam nr 79 2490 0005 0000 4600 7912 6269.